Seksiyonel Kapı | Türkay Otomatik Kapı

Bahçe Kapısı Sistemleri

1.Yana Kayar Bahçe Kapıları

Yana kayar bahçe kapıları ray üzerinde hareket eden kapılardır. Yana kayar bahçe kapı sistemi seçilirken kapının ağırlığı ve uzunluğu dikkate alınmalıdır. Yana kayar bahçe kapı sistemleri kapama devresinde güvenliği sağlamak için yumuşak başlangıç ve bitiş fonksiyonuna sahiptir. Engel tespit fonksiyonu kapı hareketinin bloke olması durumunda insan, araç vb. Nesnelere zarar gelmemesi için hareketi anında durdurur ve tersine çevirir.

Yana Kayar Bahçe Kapısı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Yana kayar bahçe kapıları, Alüminyum veya ferforjeden, motorlu, kumandalı sürgülü yana kayar kapı bahçe kapısı ve otomasyon sistemleri sunuyoruz. Konutların bahçe kapılarında veya endüstriyel sahaların bahçe kapılarında kullanılan yana kayar bahçe kapı sistemleri kullanıcılara yaz kış konfor sağlamaktadır.

Yana Kayar Bahçe Kapısı Özellikleri Nelerdir?

Yana kayar bahçe kapıları konutlarda kullanmak üzere yana kayar bahçe kapı sistemlerinde kapı ağırlığı 300kg’dan 1000kg’a kadar değişebilir. Geniş girişler için ise 5000 kg kapıları bile sorunsuzca çalıştırabilecek sistemler mevcuttur.

Yana Kayar Bahçe Kapısı Fiyatı Ne Kadar?

Yana kayar bahçe kapı fiyatı 2 şekilde hesaplanır. Birincisi kapının kendisinin fiyatı, ikincisi ise otomasyon sisteminin fiyatıdır. Bu seçeneklerin opsiyonu fazla olduğu için fiyat çok değişkendir. Yana kayar bahçe kapılarının fiyatı bu nedenle belli değildir.

2.Dairesel Bahçe Kapıları

Dairesel bahçe kapıları olarak da adlandırılan bu kapılar, özellikle müstakil konutların bahçe girişlerinde, fabrika, depo gibi işletmelerin ana girişlerinde, apartman-site gibi binaların otopark girişlerinde tercih edilirler. Dairesel Bahçe Kapıları uygulanan otomasyondaki uzaktan kumanda sistemi sayesinde kullanıcılar, bahçe giriş kapılarını, evlerinden çıkmadan veya araçlarından inmeden soğuk, yağmur, kar, çamur, rüzgar vb. Gibi dış etkenlerden etkilenmeden güvenle ve kontrollü bir şekilde açıp kapatabilirler. Tek ve çift kanat kapı uygulamaları yapılabilir. Projeye göre 90 derece üzeri açılma imkanı bulunmaktadır.

Dairesel Bahçe Kapısı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Dairesel Bahçe Kapıları, Alüminyum veya ferforjeden, motorlu, kumandalı sürgülü yana kayar kapı bahçe kapısı ve otomasyon sistemleri sunuyoruz. Dairesel bahçe kapıları Konutların bahçe kapılarında veya endüstriyel sahaların bahçe kapılarında kullanılan yana kayar bahçe kapı sistemleri kullanıcılara yaz kış konfor sağlamaktadır.

Dairesel Bahçe Kapısı Özellikleri Nelerdir?

Elektrik kesintilerinde manuel kullanım olanağı mevcuttur. Emniyet sensörü ile otomatik kapama ve kazalara karşı emniyet tedbiri bulunur. Kapı açılırken ve kapanırken yanan flaşör lamba oluşabilecek tehlikeli durumları bertaraf eder.

Dairesel Bahçe Kapısı Fiyatı Ne Kadar?

Yana kayar bahçe kapı fiyatı 2 şekilde hesaplanır. Birincisi kapının kendisinin fiyatı, ikincisi ise otomasyon sisteminin fiyatıdır. Bu seçeneklerin opsiyonu fazla olduğu için fiyat çok değişkendir. Yana kayar bahçe kapılarının fiyatı bu nedenle belli değildir.

3.Otomatik Kollu Bariyer

Otomatik yükselen kollu bariyerler, tesislerinize hem giren hem de çıkan araçlar için sorunsuz bir otomatik geçiş sistemi sağlar. Bu güvenlik çözümü esas olarak işletmelerin otoparklarında bulunur ve bu hedeflenen alanlarda işlenen suçları azaltmak için iş binalarına ve endüstriyel parklara yetkisiz erişimi engellemek için vardır.

Otomatik yükselen kollu bariyerlerimiz yüksek kaliteli çelikten üretilir ve standart olarak beyaz kapaklar ve kırmızı gövdelerle tamamlanır. Bariyer kollarımızın her biri, standart kırmızı ve beyaz şeritlerimizle tedarik edilmektedir.

Otomatik Kollu Bariyer Fiyatı Ne Kadar?

Otomatik kollu bariyer özelliklere göre fiyat değişkenliği olacağından fiyat sabit değildir.

4.Teleskopik Yana Kayar Bahçe Kapıları

Teleskopik kapılar ismini kanatların birbiri üstüne kayarak meydana gelen hareketten dolayı almışlardır. Teleskopik kapı sistemlerine şu durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır; standart uygulama ile uygun bir açılma aralığı sağlayamayan yerlerde, hareketli kanat sayısının çoğaltılması yöntemini kullanarak, kanatların üzerinde toplanacağı alanı azaltma yöntemi ile daha uygun genişlik ölçülerinin yapılmasını gerektiren durumlarda teleskopik kapı sistemleri ihtiyacı söz konusu olur.

Teleskopik Bahçe Kapısı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Teleskopik yana kayar kapılarda, kapı kapanıp açıldığında yanıp sönen bir ikaz lambası bulunmaktadır. Emniyet fotoselleri, kapının arasına giren cisimleri algılayarak, kapının cisme çarpmasını önlemektedir. Herhangi bir elektrik kesintisi olduğunda kullanabileceğiniz manuel anahtarlı modeller bulunmaktadır. HGS ve OGS geçiş sistemlerine uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. İnsan ve araç sıkışmalarına karşı herhangi bir sorun yaşandığında, kesin kesin çözüm sağlamak için amper ayarlı otomasyon kartları bulunmaktadır. Firmamızın teleskopik yana kayar kapı sistemleri, uzun yıllar aşınmaya maruz kalmadan yeniliğini ve kalitesini korumaktadır.

Teleskopik Bahçe Kapısı Özellikleri Nelerdir?

Teleskopik yana kayar kapılar, tek kanat sabit olacak şekilde ve üst üste binerek açılan 2 ve 3 kanat özelliği ile aynı zamanda gerekli olan geçiş noktaları ile birlikte dar olan kapı alanlarında geniş bir açıklığa sahip olmak için kullanılmaktadır. Dar girişler için en ideal sistem, otomatik teleskopik kayar kapı sistemleridir. Teleskopik kapılar ile birlikte kayar kanatlar birbirinin üzerine aynı hızla açılmaktadırlar. Teleskopik kapıların bu özelliği sayesinde geçiş sorununu ortadan kaldırmaktadırlar.

Teleskopik Bahçe Kapısı Fiyatı Ne Kadar? 

Teleskopik yana kayar kapılar fiyatı 2 şekilde hesaplanır. Teleskopik yana kayar kapılar birincisi kapının kendisinin fiyatı, ikincisi ise otomasyon sisteminin fiyatıdır. Bu seçeneklerin opsiyonu fazla olduğu için fiyat çok değişkendir. Yana kayar bahçe kapılarının fiyatı bu nedenle belli değildir.

Detaylı Bilgi
Bahçe Kapısı Sistemleri

Yana Kayar Bahçe Kapıları
Yana Kayar Bahçe Kapıları

Yana kayar bahçe kapıları ray üzerinde hareket eden kapılardır. Yana kayar bahçe kapı sistemi seçilirken kapının ağırlığı ve uzunluğu dikkate alınmalıdır.

Dairesel Bahçe Kapıları
Dairesel Bahçe Kapıları

Dairesel bahçe kapıları olarak da adlandırılan bu kapılar, özellikle müstakil konutların bahçe girişlerinde, fabrika, depo gibi işletmelerin ana girişlerinde, apartman gibi binaların otopark girişlerinde tercih edilirler.

Otomatik Kollu Bariyer
Otomatik Kollu Bariyer

Otomatik yükselen kollu bariyerler, tesislerinize hem giren hem de çıkan araçlar için sorunsuz bir otomatik geçiş sistemi sağlar. Bu güvenlik çözümü esas olarak işletmelerin otoparklarında bulunur.

Teleskopik Yana Kayar Bahçe Kapıları
Teleskopik Yana Kayar Bahçe Kapıları

Teleskopik kapılar ismini kanatların birbiri üstüne kayarak meydana gelen hareketten dolayı almışlardır. Teleskopik kapı sistemlerine şu durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır.