Seksiyonel Kapı | Türkay Otomatik Kapı

Yükleme Rampa Sistemleri

1.Menteşeli Yükleme Rampası

Menteşeli yükleme rampası zemine gömülen kutu tip rampalardır. Menteşeli yükleme rampası üst zemin sacı gözyaşı desenli sacdan üretilen tırtıklı yapıya sahiptir. Böylelikle yağışlı havalarda bile kaymayı engelleyen bir yapıya sahiptir. Menteşeli yükleme rampası yukarı aşağı hareket eden flapa sahiptir. Bu flap sayesinde gelen aracın zeminine göre seviye ayarlaması yapılarak transpalet veya forklifin aracın üzerine binip inmesini sağlar. 

Menteşeli Yükleme Rampası Kullanım Alanları Nerelerdir?

Menteşeli yükleme rampası endüstriyel yükleme alanlarında kullanılır. TIR’ların, konteynerlerın, kamyonların ve kamyonetlerin yanaştığı alanlarda depo zemini ile gelen aracın kasa zeminini aynı seviyeye getirilmesi gereken tüm alanlara uygulanabilir. Bu sayede forklift veya transpalet araçların içerisine girip ürünleri alıp çıkarabilir.

Menteşeli Yükleme Rampası Özellikleri Nelerdir?

2000x2500 – 2000x3000 olmak üzere 2 standart ölçüye sahip olan Menteşeli yükleme rampası dış rengi 5010 mavi olarak standart boyanmaktadır. Menteşeli yükleme rampası 40cm flapa sahiptir. Bu flap yukarı aşağı hareket ederek seviye belirler. Menteşeli yükleme rampası binaların üretiminde

Menteşeli Yükleme Rampasının Donanımları Nelerdir?

Menteşeli yükleme rampası, Motor, kontrol ünitesi, pistonlar, valfler ve mekanik kasasının birleşmesiyle oluşan sistemdir.

Menteşeli Yükleme Rampa Fiyatı Ne Kadar?

Menteşeli yükleme rampasının fiyatı montaj yerine göre ve uygulanacak yerin durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle Menteşeli yükleme rampası fiyatı standart değildir.

2.Teleskopik Yükleme Rampası

Teleskopik yükleme rampası kamyon, tır veya kamyonetlere yükleme yapılacak olan alanlarda kullanılır. Teleskopik yükleme rampasının özelliği hareketli flap yerine içinden uzayan sac ile daha yüksek veya daha alçak araçlara istenilen açıyı verebilen tip yükleme rampasıdır. Menteşeli yükleme rampasının flapı 40 cm iken Teleskopik yükleme rampasının uzayan sacı 80cmlere ulaşmaktadır.

Teleskopik Yükleme Rampası Kullanım Alanları Nerelerdir?

Teleskopik yükleme rampasının kullanım alanları endüstriyel yükleme ve boşaltma yapılan tüm yerlerdir. Araçların içerisindeki ürünleri forklift veya transpalet yardımıyla hızlı bir şekilde boşaltmaya yardımcı olan kullanışlı platformdur.

Teleskopik Yükleme Rampası Özellikleri Nelerdir?

Teleskopik yükleme rampasını diğer rampalardan ayıran en büyük özellik teleskopik şeklinde uzamasıdır. Menteşeli rampa 40cm uzaklığa ulaşabilirken Teleskopik yükleme rampa 80 cmlere kadar ulaşıyor. Teleskopik yükleme rampası özellikle kontyenerler için tercih edilen üründür.

Teleskopik Yükleme Rampası Donanımları Nelerdir?

Teleskopik yükleme rampasının donanımlar, Motor, pistonlar, valfler, kontrol ünitesi ve metal iskeletidir.

Teleskopik Yükleme Rampası Fiyatı Ne Kadar?

Teleskopik yükleme rampası montaj konumu ve montaj yapılacak yerin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Teleskopik yükleme rampası için fiyat almanız gerekmektedir.

3.Dik Yükleme Rampası

Dik yükleme rampası kamyon, tır veya kamyonetlere yükleme yapılacak olan alanlarda kullanılır. Dik yükleme rampasının özelliği zemine gömülemeyen alanlarda kullanılır. Örneğin zemini kesememe veya inşaatı daha önce bitmiş yükleme sahalarında direkt olarak zemin üstüne monte edilir.  Dik rampa adından da anlaşıldığı gibi kapandığında dik şekilde duran yükleme rampalarıdır.

Dik Yükleme Rampası Kullanım Alanları Nerelerdir?

Dik yükleme rampasının kullanım alanları endüstriyel yükleme ve boşaltma yapılan tüm yerlerdir. Araçların içerisindeki ürünleri forklift veya transpalet yardımıyla hızlı bir şekilde boşaltmaya yardımcı olan kullanışlı platformdur.

Dik Yükleme Rampası Özellikleri Nelerdir?

Dik yükleme rampasını diğer rampalardan ayıran en büyük özellik zemin kesmeden veya herhangi bir ekstra inşaat gerektirmeden monte edilebilen kullanışlı sistemdir. Menteşeli rampa 40cm uzaklığa ulaşabilirken Teleskopik yükleme rampa 80 cm, dik rampa ise standartlardan çıkarak 1.5-2 m lere kadar uzatılabilir. Dik yükleme rampası özellikle zemini uygun olmayan alanlar için tercih edilen üründür.

Dik Yükleme Rampası Donanımları Nelerdir?

Dik yükleme rampasının donanımlar, Motor, pistonlar, valfler, kontrol ünitesi ve metal iskeletidir.

Dik Yükleme Rampası Fiyatı Ne Kadar?

Dik yükleme rampası montaj konumu ve montaj yapılacak yerin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Teleskopik yükleme rampası için fiyat almanız gerekmektedir.

4.Seyyar Yükleme Rampası

Seyyar yükleme rampası adından da anlaşıldığı gibi seyyar olarak kullanılan sistemdir. Seyyar yükleme rampası fabrika zemini ile yükleme-boşaltma yapılacak aracın bulunduğu zemin aynı seviye ise veya aynı seviyeye yakın ise forklift veya transpaletin araç üzerine çıkabileceği açıyı sağlaması için tasarlanmış sistemdir. Mobil yükleme rampası diye de tabir edilir. Seyyar yükleme rampası yani mobil yükleme rampasının uzunluğu 10500mm civarında üretilmektedir. 6 ton ile maksimum 10 tona kadar taşıma kapasitelerine göre üretilir.

Seyyar Yükleme Rampası Kullanım Alanları Nerelerdir?

Seyyar yükleme rampası her düz zeminde kullanılır. Mobil yükleme rampası yükleme-boşaltma aracın bulunduğu zemin ile depo zemini seviyeleri aynı olan yerlerde istenilen açıyı sağlamak için kullanılır ve bu nedenle genelde zemin kot farklı olmayan alana sahip müşterilerimiz Seyyar yükleme rampa yani mobil rampayı tercih etmek zorundadır.

Seyyar Yükleme Rampası Özellikleri Nelerdir?

Seyyar yükleme rampası her düz zeminde kullanılır. Mobil yükleme rampası yükleme-boşaltma aracın bulunduğu zemin ile depo zemini seviyeleri aynı olan yerlerde istenilen açıyı sağlamak için kullanılır ve bu nedenle genelde zemin kot farklı olmayan alana sahip müşterilerimiz Seyyar yükleme rampa yani mobil rampayı tercih etmek zorundadır.

Seyyar Yükleme Rampası Fiyatı Ne Kadar?

Seyyar yükleme rampasının fiyatları nakliye edilecek yere göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda istenilen kapasiteye göre standart fiyat verme seçeneği yoktur.

Detaylı Bilgi
Yükleme Rampa Sistemleri

Menteşeli Yükleme Rampası
Menteşeli Yükleme Rampası

Menteşeli yükleme rampası zemine gömülen kutu tip rampalardır. Menteşeli yükleme rampası üst zemin sacı gözyaşı desenli sacdan üretilen tırtıklı yapıya sahiptir.

Teleskopik Yükleme Rampası
Teleskopik Yükleme Rampası

Teleskopik yükleme rampası kamyon, tır veya kamyonetlere yükleme yapılacak olan alanlarda kullanılır.

Dik Yükleme Rampası
Dik Yükleme Rampası

Dik yükleme rampası kamyon, tır veya kamyonetlere yükleme yapılacak olan alanlarda kullanılır.

Seyyar Yükleme Rampası
Seyyar Yükleme Rampası

Seyyar yükleme rampası adından da anlaşıldığı gibi seyyar olarak kullanılan sistemdir.